15 mei 2024

Als je moeder de weg kwijtraakt van Elle van Rijn

Ik ben groot fan van de televisieserie ‘Maud & Babs’. Deze serie is licht gebaseerd op het feuilleton ‘Maud’ in Libelle. Hier is weer een boekenserie van gemaakt.

Maud is verloskundige, haar kinderen zijn het huis uit en ze heeft haar handen vol aan haar moeder die langzaam begint te dementeren. Maud besluit haar moeder in huis te nemen. Haar man Koen is daar niet echt blij mee. Het wordt nog ingewikkelder als er een jeugdvriend van Maud opduikt en haar moeder een groot geheim uit haar verleden deelt.

Lees de hele blogpost …

10 februari 2021

De crèche van Elle van Rijn

Afgelopen week koos ik ‘De crèche’ van Elle van Rijn uit om te lezen. Een meeslepend en aangrijpend oorlogsverhaal. Ik werd er stil van!

Tegenover de Hollandsche Schouwburg in de Plantagebuurt in Amsterdam staat de Joodse crèche onder leiding van Henriëtte Pimentel. De 17-jarige Betty Oudkerk gaat hier aan de slag als kinderverzorgster. Het leven voor de Joden is schrijnend en beangstigend. Betty Oudkerk gebruikt haar charme, intelligentie en wilskracht om te voorkomen dat de de kinderen op transport gaan, maar dit leidde tot levensgevaarlijke en beklemmende situaties.

Lees de hele blogpost …