6 december 2024

Alles klinkt anders met jou van Wendy Brokers en Jacodine van de Velde

Alles klinkt anders met jou cover

Een muzikale leeservaring, dat is ‘Alles klinkt anders met jou’ van Wendy Brokers en Jacodine van de Velde! Zij besloten samen een kerstroman te schrijven.

De spontane Britt besluit de onbekende Manuel te vragen of hij haar wil vergezellen tijdens het diner op kerstavond. Manuel besluit dit te doen, want hij heeft wel eens behoefte aan een luchtige feestdag. Dankzij hun passie voor muziek nodigt hij vervolgens Britt uit voor de pubquiz op oudjaarsavond.

Een boek met een soundtrack

Voordat het verhaal begint krijgt de lezer al een playlist te zien, deze nummers komen voorbij in het verhaal. Wie zin heeft kan dus gemakkelijk deze muzieknummers opzoeken om het verhaal wat extra sfeer mee te geven. Muziek speelt dus een grote rol in ‘Alles klinkt anders met jou’, want beide personages weten erg veel van muziek(artiesten). Manuel en Britt genieten van elkaars gezelschap, maar zijn allebei niet op zoek naar een nieuwe liefde. Maar ze komen er allebei achter dat ze het toch wel erg leuk met elkaar hebben.

Britt houdt van lol en is nogal direct. Manuel is wat rustiger. Hij woont bij zijn zus, haar partner en hun dochter in huis. Manuel heeft iets heftigs meegemaakt in zijn leven en daardoor voelen de feestdagen en het begin van januari voor hem nogal beladen. ‘Alles klinkt anders met jou’ is dan ook een feelgoodroman met een rauw randje. En juist dit soort feelgood vind ik fijn om te lezen, omdat het realistisch is, maar tegelijkertijd ook voor ontspanning zorgt.

Krachten gebundeld

Wendy en Jacodine besloten hun krachten te bundelen. Door het verhaal heen zijn verwijzingen naar hun eerdere romans. Het is geen must om die eerst te lezen, maar als je dat wel gedaan hebt, dan zul je veel herkennen. Tijdens het lezen merk je niet dat er twee auteurs aan dit boek hebben gewerkt, beide verhaallijnen zijn goed op elkaar afgestemd en het leest als één geheel.

Er gebeurde erg veel in ‘Alles klinkt anders met jou’, uiteraard staan de feestdagen centraal, maar je gaat ook nog op reis naar Griekenland… Ik kom erachter wat Kritharaki is en waarom mensen in Griekenland rouw anders beleven dan wij. Ik las ‘Alles klinkt anders met jou’ samen met de leesclub ‘Books & cocktails’ op Instagram. De opdrachten waren erg leuk, vooral omdat ook de muziek een grote rol speelde hierin.

Geef hier je reactie

Wellicht ook interessant voor je: