24 juni 2025
Het perfecte plaatje van Marijke Vos

Een feelgoodroman van Marijke Vos is altijd leuk! Dit keer is het “jungle-feelgood”, want het nieuwe boek van Marijke speelt zich af in de jungle van Bolivia.
Schrijfster Babs krijgt geen fijne feedback van haar uitgeverij, ze moet echt met iets vernieuwends komen vinden ze. Dus wordt ze op reis gestuurd naar de jungle van Bolivia. Een spirituele week waar Babs niet veel zin in heeft. Daar komt ze echter een man tegen die aan al haar wensen lijkt te voldoen… Het perfecte plaatje zou je denken…
Een bijzonder gezelschap
Babs denkt eerst dat ze in een luxe hotel mag verblijven, maar dat valt tegen als ze hoort dat ze mee op survivalweek in de jungle moet. Samen met een bijzonder gezelschap. Zoals Emma, die in het vliegtuig één van haar boeken las. Ook de chagrijnige Brent, de zweverige Ananda en de perfecte Marco reizen mee. Marco voldoet aan alles waar Babs naar zocht. Hij is de ultieme hoofdpersoon van elke feelgoodroman en nu komt ze hem in het echt tegen.
Marijke neemt vervolgens de lezer mee op reis, maar ook mee in het hoofd van Babs. In de jungle komen vooral herinneringen aan haar jeugd terug. Haar moeder was non stop op zoek naar de ware liefde, maar was nooit tevreden en altijd weer verdrietig als het misliep. Maar ook misstanden over feelgood passeren de revue. Dat nog steeds veel mensen denken dat feelgood hetzelfde is als een bouquetroman bijvoorbeeld.
Avontuurlijk
Ik vond het heel leuk en origineel dat deze feelgoodroman zich afspeelt in de jungle van Bolivia. Lekker mee op avontuur met de hoofdpersoon! En dat is heel goed uitgewerkt door Marijke, want zij heeft zelf ook ooit een reis door de jungle van Bolivia gemaakt. Babs doet het niet helemaal perfect in de jungle en dat zorgt voor onhandige en komische situaties. Er zijn insecten, reptielen en piranha’s. Marco weet gelukkig heel veel over de jungle. Maar is hij echt zo perfect, of idealiseert Babs hem?
Achter alle avontuurlijke en onhandige situaties zit ook een rauw randje. Zo blijkt personage Brent niet zomaar een rugzak mee te dragen in de jungle. Brent is wat afstandelijk, maar komt intelligent over en weet Babs goed aan het denken te zetten met de juiste opmerkingen.
Het boek is opgedeeld in “chakra delen” en af en toe een fictief stukje uit de boeken van Babs. ‘Het perfecte plaatje’ is een avontuurlijke en originele feelgoodroman, waarbij je net als Babs even uit je (feelgood)comfortzone wordt gehaald.
25 juni, 2025 om 06:27
Annelies zegt:Lijkt me het perfecte vakantieboek!
25 juni, 2025 om 10:40
Leesdame zegt:Dat is het zeker!